Zahrada jako součást interiéru - BYDLENÍ VE VATĚ
Zahrada

Zahrada jako součást interiéru

Boq architekti minut čtení

Bílá barva a strohá geometrie. Tato kombinace vytváří čisté plátno pro barevné hrátky v interiéru. Celý výjev pak dokresluje zahrada vstupující do obytného prostoru. Zdá se vám to jako snová představa? Nikoli. Jedná se totiž o popis interiéru rodinného domu v Praze. Majitelem je mladý pár, kterému záleží na každém detailu. Stejně jako tvůrcům projektu. 

V hlavní roli barvy

Architekti vytvořili v prostoru rodinného domu jakousi neutrální kulisu, kterou lze téměř libovolně doplňovat různými prvky. Základem je klasicky bílá barva – s tou v tomto případě nikdy chybu neuděláte. Použita je na stěnách, vestavěném nábytku i na podlaze z cementové stěrky v přízemí domu. Propojení s naturálními prvky zajišťuje přírodní olejovaný dub, který se z patra domu přelévá po schodišti až do přízemí. Protíná tak strohou bílou cementovou stěrku. Nábytkové kusy doplňují tuto vzdušnou linii s barevnou kombinací přírodního dubu, antracitových šedých ploch a bílé.

Zahrada jako nejsilnější prvek interiéru

Interiér balancuje na hranici strohosti v použitých materiálech i ve tvarosloví nábytku. Přesně toto ale bylo záměrem architektů. Dochází tak totiž k daleko silnějšímu vnímání venkovního prostoru. Zahrada díky tomu vypadá, jako by se stala součástí hlavního obytného prostoru. Jako by tvořila nekonečně se měnící živý obraz, který je tím nejsilnějším a nejdůležitějším prvkem celého interiéru. Při pohledu na ni téměř cítíte čerstvý venkovní vzduch a slyšíte cvrlikání ptáčků.

 

Nezapomínejme na praktičnost

Pořád se ale jedná o bydlení, takže své zastoupení musí mít i praktičnost. Podél vstupní chodby je navrženo technické zázemí s šatnou a průchodem do garáže. Architekti jsou specialisté na malé prostory. Máte také hodně věcí a nedostatek místa? To se dá snadno vyřešit nábytkovou stěnou. Jedná se o kombinaci pevných panelů a skrytých dveří. Stěna v tomto případě odděluje technické zázemí od chodby. Samotná chodba je následně přerušena nástupem na schodiště do patra.

Hlavnímu obytnému prostoru dominuje kuchyňský pracovní ostrůvek atypického tvaru. Je doplněný kuchyňskou sestavou s pracovní plochou podél celé jedné stěny místnosti. Nejdůležitějším prvkem ovšem stále zůstává zahrada. Tento typ interiéru je zlatým středem, chcete-li mít „zeleň až v obýváku“, ale zároveň máte rádi moderní a barevně zajímavý styl.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *