Jak na vánoční výzdobu
Inspirace

7 tipů, jak vykouzlit vánoční atmosféru

Pavlína Ondráková 5 minut minut čtení

Ačkoli je doba před Vánocemi hektická, zkuste se na chvíli zastavit a vykouzlete si doma vánoční atmosféru. Poradíme vám, jak na to!

Adventní věnec

Předvánoční čas bez adventního věnce si snad ani nelze představit. Čtyři svíčky, které symbolizují neděle strávené s rodinou pěkně pospolu. To je víc, než si člověk o Vánocích může vůbec přát. Nejlepší je adventní věnec vyrobit z přírodních materiálů, které najdete v lese. Příroda je nejlepší inspirací pro krásnou předvánoční ozdobu.vánoční atmosféra vánoční atmosféra

Foto: Pinterest

Světýlka, svíčky a lucerny

Světýlka jsou nedílnou součástí Vánoc. V oknech, na zahradě nebo jen omotané kolem větvičky, kterou můžete mít i doma… Vyzdobit si jimi můžete zkrátka cokoliv. Stejně jako světýlka, i svíčky a lucerničky dokážou dotvořit krásnou vánoční atmosféru. Zkuste si zapálit třeba skořicovou svíčku či speciální vánoční, která se k tomuto období zkrátka hodí nejvíce. Její hřejivé světlo jistě zmírní předvánoční nervozitu.

vánoční atmosféra
Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda je jednou z věcí, kterou má řada z nás spojenou s Vánocemi už odmalička. Pořídit si ji můžete v různých velikostech, takže se bude dobře vyjímat i třeba na menším stole. Skvěle vypadá také na okenním parapetu nebo na poličce.

Při pořízení vánoční hvězdy dávejte pozor především na to, aby vypadala zdravě už v obchodě, kde ji kupujete. Vánoční hvězda je totiž velmi choulostivá rostlina, která vyžaduje péči. A jelikož pochází z Mexika, nemá ráda chlad. Pokud se ji tedy rozhodnete umístit na okenní parapet, dbejte na to, abyste na ní pravidelně nepouštěli zimu z otevřeného okna. Takový teplotní šok by totiž nemusela vydržet.

 

Vánoční ubrus, povlečení nebo utěrky

Vánoční ubrus se jmelím, povlečení se soby či utěrka se sněhulákem? To jsou věci, které vám krásně vyzdobí byt od kuchyně až po ložnici.

Andělé

Pokud nebudeme počítat českého Ježíška, jsou andělé nedílným symbolem Vánoc, a to po celém světě. Řada lidí věří, že na nás andělé z nebe dohlížejí a opatrují nás a naše blízké. A to je důležité nejen o Vánocích. Anděly proto můžete mít vystavené celý rok.

Foto: Pinterest

Stromeček

Také vás vždy při zdobení stromečku pohltí vánoční atmosféra? Zatímco někteří uvidí stromeček poprvé až na Štědrý den, jiní se z něj rádi těší třeba celý advent. Začněte proto letos se zdobením o pár dnů dříve, pusťte si k tomu vánoční koledy a uvidíte, že se do vánoční atmosféry dostanete cobydup.

A pokud přemýšlíte, jakou barvou letos stromeček nazdobit, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Letos totiž letí jak kombinace různých pastelových barev, jako je růžová, tyrkysová nebo fialová, tak klasické vánoční odstíny: červená, zelená, stříbrná nebo zlatá. Fantazii se zkrátka meze nekladou! A pokud chcete nechat zdobení stromečku přece jen až na Štědrý den, zavěste si doma alespoň jmelí.

vánoční atmosféra
Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

 

Vůně skořice, cukroví & pohádky

Když si vzpomeneme na Vánoce, vybavíme si vůni skořice, pomerančové kůry, cukroví a vánočky. K tomu puštěné koledy nebo pohádky, na které koukáme s rodinou… To je to, co dělá Vánoce těmi pravými Vánocemi. Už se také vidíte na gauči obklopeni dobrotami při koukání na pohádky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *