Proč si pro izolaci domu vybrat kamennou vlnu? Horká polévka napoví - BYDLENÍ VE VATĚ
Inspirace

Proč si pro izolaci domu vybrat kamennou vlnu? Horká polévka napoví

Eva Habrnálová 3 minut čtení
Chystáte se stavět, nebo renovovat dům? Pak je důležité nezapomenout na správný výběr izolace. Protože i kdyby byl dům postavený ze zlata, pokud vám v něm bude v létě horko a v zimě zima, určitě se to podepíše na vaší spokojenosti. Kamenná vlna se postará o optimální teplotu v domě bez ohledu na venkovní počasí. Podívejte se na video, kde její vlastnosti vyzkoušeli na horké polévce a ledové zmrzlině.

 

 

Pro ty, co už minerální vlnu ROCKWOOL znají, není výsledek pokusu překvapením. Ať už je venku 40° C, nebo arktická zima, uvnitř budovy se udržuje stabilní teplota. V zimě brání izolace únikům tepla a v létě přehřívání interiéru. Snižují se tak náklady na spotřebu energií – například na vytápění, nebo případnou klimatizaci.

Proč zůstala polévka horká?

Kamenná vlna ROCKWOOL má výborné tepelněizolační vlastnosti díky speciální struktuře vzájemně propletených vláken se vzduchovými póry. Horký, nebo ledový vzduch z venku nemá šanci. Tato vlastnost pomáhá udržovat stabilní teplotu v místnostech.

A co pára z polévky? Nezadržuje minerální vlna vlhkost? Kamenná vlna je prodyšná. Je paropropustná tzn. vodní pára a vlhkost se v ní nezadržují. Nemusíte se tedy bát vzniku plísní.

Izolace z kamenné vlny mají kromě skvělých tepelněizolačních vlastností i řadu dalších výhod, které z nich dělají vhodný materiál jak pro zateplení rodinných a obytných domů, tak obrovských průmyslových hal.

Několik tipů na tepelnou izolaci z minerální vlny:

Izolace střech

Izolace fasád

Izolace podlah a stropů

Izolace příček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *