Nejhezčí kavárny, které musíte navštívit
Lifestyle

Tyto kavárny vás posadí… na kávu

Helena Ježková minut čtení

Patříte mezi kavárenské povaleče, pro které jsou kavárny druhým domovem nebo prostě jen milujete dobrou kávu? Ať je to jakkoli, určitě budete souhlasit, že návštěva kavárny může být skvělým zážitkem. Pokud máte zrovna možnost, uvařte si šálek oblíbené kávy, pohodlně se usaďte a nasákněte atmosféru originálních kaváren z různých koutů světa. Jejich vymazlené interiéry mohou být inspirací pro váš domov anebo pro příští dovolenou. 🙂

cihlová zeď -kavárna

 

1) Colbert Ristorante Caffetteria, Řím

Chystáte se do Říma? Až půjdete kolem známých Španělských schodů u Piazza di Spagnau, zastavte se v nedalekém krásném parku s impozantní budovou Villa Medici. Právě tam se nachází překrásná kavárna Colbert s interiérem, který vystihuje římskou architekturu – fresky, vysoké stropy, impozantní sochy, krásný výhled na římské terakotové střechy a baziliky. Vychutnat si můžete dobrou kávu s dezertem a úchvatným výhledem na Řím.

Adresa: Villa Medici, Viale della Trinità dei Monti

 

2) La Forêt, Vancouver

Prostor bývalého autoservisu v šedém betonovém bloku teď patří industriální kavárně s názvem La Forêt. Velká garážová vrata se proměnily na skleněné okno a místo aut si sem chodí dobít baterky milovníci kávy. Tato kavárna s tropickou zahradou, odkrytými cihlovými stěnami, roztomilými světýlky a výbornými zákusky je sen každé instagramové influencerky.

Adresa: 6848 Jubilee ave, Burnaby BC Canada

3) Evelyn’s Café and Bar, Manchester

Jako doma. Přesně tak se cítí hosté kavárny Evelyn’s. Útulnost interiéru podporuje dřevěný nábytek a pokojové rostliny. Kromě výborné kávy si můžete pochutnat na jídle, které hravou formou kombinuje prvky asijské a peruánské kuchyně.

Adresa: G18 – Smithfield Building,Tib Street, Manchester

 

4) Café Majestic, Porto

Majestic Café je ozdobou portugalského města Porto, které stojí za to navštívit. Už od roku 1921 se v kavárně setkávaly elity města – spisovatelé, politici, umělci a myslitelé tu nad šálkem kávy diskutovali o různých tématech. V roce 1994 se kavárna otevřela po dvouleté rekonstrukci a její půvab z 20. let se vrátil v plné kráse. Kde jinde otevřít oblíbenou knihu nebo polemizovat nad smyslem života?

Adresa: Rua Santa Catarina 112, Porto

5) CT Coffee & Coconuts, Amsterdam

Kavárna Coffee&Coconuts sídlí v třípatrové budově starého divadla. „Kokosové ořechy“ v názvu kavárny asociují uvolněnou plážovou atmosféru. Bílé stěny s industriálními prvky z červených cihel a potrubí, rustikální dřevěný nábytek, pohodlné sedačky s polštáři a zelené rostliny vytvářejí jedinečnou atmosféru. Kromě návštěvy klasických coffee shopů byste v Amsterdamu měli zavítat i sem. 🙂

Adresa: Ceintuurbaan 282-284, 1072 GK Amsterdam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *